[Automated] Ревю на MSI MAG Z490 Tomahawk

Аватар

Topic Author
Forum • Bot
Bot
Bot
Мнения: 170
Регистриран на: 28 Авг 2021, 13:17
Answers: 0
Пол:
    Windows 10 Chrome
България

Нека започнем с това, че дъното е базирано на Z490 чипсета на intel, който поддържа всички процесори от новата им 10-та генерация на сокет LGA1200. MAG Z490 Tomahawk е една от „Бюджетните“ опций на MSI на пазара, но това по никакъв начин че означава, че липсват функционалности или стабилност при овърклокване, за разлика от някой други дъна в този ценови клас (до 450лв.) ИзображениеИзточник: msi.com Една от основните причини поради които избрах точно това дъно е това че има две вградени lan карти и в същото време предлага повече от шест USB-та на задния панел както и 7.1 аудио.
Друга причина е наличието на масивни радиатори на VRM-ите, които да ги държат хладни дори при високо натоварване, това е особено важно ако искате да овърклоквате.
Аз изполвам дъното с intel core i7-10700k и мога да кажа, че съм наистина изненадан от лесния и стабилен овърклок, който дъното предлага. Според мен дъното идва с богатият на функционалности дизайн в своя клас.
То идва с:
  • CPU поддръжка до intel core i9-10900k
  • Поддържани RAM скорости до 4800MHz – Благодарение на MSI DDR4 Boost
  • 2x PCI-E 3.0 x16 слота с поддръжка на 2-Way AMD CrossFire
  • 2x PCI-E 3.0 x1 слота
  • 1x Display port и 1x HDMI
  • 2.5 + 1Gbps Двоен Lan
  • 2x M.2 слота всеки с радиатор, и поддръжка на intel optane
  • 6x Sata3 6Gb/s порта
  • 2x ARGB и 2x RGB конектора + вградено RGB
  • 7.1 вградено аудио
  • 7x USBs Type-A и One Type-C за общо 8 на задния панел
  • Също и поддръжка на USB Type-C за предния панел
  • Вградена задна планка
  • Последно но не и по важност могат да бъдат свързани до 7 вентилатора и 1 помпа/вентилатор директно към дъното.
Силно препоръчвам дъното на всеки, който иска да се запознае и започне с овърклокването на 10-та генерация интелски процесори и в същото време бюджета му е малък! The post Ревю на MSI MAG Z490 Tomahawk first appeared on EternalNetwork™.

Source: https://eternalnetworktm.com/revu-na-ms ... 0-tomahawk
Official Forum • Bot